O co chodzi z 420?

O co chodzi z 420?

Cześć! Przedstawiliśmy ten temat w zeszłorocznym wpisie, lecz dla przypomnienia odświeżymy nieco wiedzę na ten temat. Poniżej znajduje się skrócone przedstawienie tego co oznacza oraz skąd wziął się owy ,,kod”. Zapraszamy do lektury, a dla ciekawskich obszerniejszy artykuł poświęcony tej tematyce możecie znaleźć tutaj.

O co chodzi z 420?O co chodzi z 420?

420 a dokładnie 4 2 0 to cyfry kojarzone z konopiami. Warto wspomnieć iż owe cyfry zawdzięczają swoje pochodzenie zegarkowi. 420 pierwotnie stosowane było w odniesieniu do godziny 4:20 (po południu) przez grupę znajomych z tak zwanej grupy WALDOS. Pewnego dnia grupa przyjaciół usłyszała legendę o ukrytym w okolicy polu marihuany. Waldos postanowili odszukać mityczną plantację. Przygotowując wyprawy (którym zazwyczaj towarzyszyło palenie marihuany) rozpoczynały się o godzinie 4:20 (16:20). To właśnie tutaj swoje źródło ma znane dziś na całym świecie 420.  Dlaczego kwiecień? Ponieważ 20.04 a w amerykańskim zapisie 04/20 to data, która pogrywa się z naszymi magicznymi cyframi, przez co została mianowana świętem konopi.

Popularyzacja hasła.

Los chciał, że grupa Waldos dość przypadkowo poznała jedną z najpopularniejszych w tamtych czasach kapelę hipisowską the Grateful Deadktóra to rozpropagowała hasło 420 najpierw na całe Stany Zjednoczone, a dalej na fali globalizacji hasło obiegł0 cały świat. Historia ta pokazuje, że nawet nie zdajemy sobie sprawy jak błahe rzeczy mogą stać się kiedyś ogólnoświatowymi symbolami. Warto wspomnieć, iż w Stanach święto to jest tak popularne, że w hotelach często nie uświadczymy pokoju o numerze 420. Wynika to z faktu, iż tabliczki z tym numerem bardzo często wpadały w ręce kolekcjonerów gadżetów. To samo z resztą tyczy się znaku ,,420 miles” na autostradach, który zastępowany jest znakiem ,,419,9 miles”.

Kawa Bletki Weed4uŚwiętuj z Weed4u!

Tradycyjnie na weed4 świętujemy ten dzień przygotowując dla was atrakcyjne rabaty. W tym roku jest to -20% na cały asortyment dostępny na naszym sklepie. Do uczczenia tego dnia świetnie sprawdzi się nasz zestaw kolorowych bletek na każdy dzień tygodnia, który znajdziecie tutaj.

Zapraszamy również na naszego Instagrama, na którym możecie wziąć udział w naszym konkursie. Powodzenia!

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi innymi wpisami dotyczącymi konopi oraz wydarzeń związanych z naszym sklepem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *