Damian Wrzesiński MISTRZEM EUROPY!

Damian Wrzesiński na gali MB Boxing Night 14 “NIGHT OF VIOLENCE” Świeradów-Zdrój.

22 października w Świeradowie-Zdroju odbyła się kolejna edycja gali Mateusza Borka MB Boxing Night 14 ,,NIGHT OF VIOLENCE.

 Walkę o pas IBO Continental i zostanie mistrzem Europy federacji IBO miał tam stoczyć Damian Wrzesiński, zatem nie mogło tam zabraknąć naszej konopnej ekipy.

Zapraszamy do krótkiej relacji z tego wyjazdu.

#DajSeLuz Bletki Weed4u w drodze - Świeradów-Zdrój

#DajSeLuz w drodze!

 

Świeradów-Zdrój

 

Świeradów-ZdrójTrasa do Świeradowa minęła nam bardzo sprawnie. Z uwagi na to, że do gali mieliśmy jeszcze sporo czasu wybraliśmy się na spacer po tym malowniczym miasteczku. Ogromne wrażenie zrobiły na nas górskie widoki, które można było zaobserwować niemal z każdej uliczki.

Świeradów-Zdrój znajduje się na Dolnym Śląsku, dokładnie w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w dolinie rzeki Kwisy, którą to (choć na innym odcinku) mieliśmy okazję przemierzać kajakiem.

Podgórski klimat, gęsta sieć szlaków turystycznych i rowerowych oraz bogate zasoby naturalnych surowców leczniczych takich jak wody mineralne, wody radonowe, złoża borowiny sprawiają, że Świeradów stał się świetnym miejscem dla osób zmagających się z chorobami reumatycznymi i narządów ruchu. Ponadto tutejsze wody, jak i okłady z borowiny mają bardzo dobry wpływ na układ kardiologiczny. POLECAMY!

Warto odwiedzić tutejszą pijalnię wód mineralnych, która z okazji gali MB Boxing Night zamieniła się w prawdziwą świątynie międzynarodowego boksu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnej Świeradowskiej potrawy…

Pizza Świeradów-Zdrój

Żartujemy 😉 to zwykła pizza, choć musimy przyznać, że bardzo smaczna!

Świeradów-Zdrój Nocą

Świeradów nocą.

MB Boxing Night 14: NIGHT OF VIOLENCE – karta walk

 

Boks: Gala MB Boxing Night 14 w Świeradowie-Zdroju

Karta walk prezentowała się bardzo ciekawie. Oprócz wyczekiwanego przez nas pojedynku Damiana, na liście znalazło się również kilka walk, które bardzo nas zainteresowały.

Na ringu zameldować miały się następujące pary:

  • Sebastian Wiktorzak (1-0, 1 KO) – Eduards Vaisa (4-0, 1 KO)
  • Kamil Młodziński (16-5-4, 7 KO) – Lukas Dekys (7-0, 3 KO)
  • Arkadiusz Zakharyan (2-0, 1 KO) – Paul Peers (2-2, 2 KO)
  • Łukasz Wierzbicki (21-1, 7 KO) – Frank Rojas (25-5, 24 KO)
  • Damian Wrzesiński (25-2-2, 7 KO) – Artjoms Ramlavs (15-1, 7 KO)

 

Coraz bliżej Wrzosa

 

Łukasz Wierzbicki Weed4u

Łukasz Wierzbicki x Weed4u

 

 

Wszystkie walki stały na bardzo wysokim poziomie. Każdy zawodnik wchodzący na ring robił wszystko aby zaprezentować się z dobrej strony.

My z kolei, z walki na walkę odczuwaliśmy coraz większy stres związany z nadchodzącym starciem Damiana Wrzesińskiego z Artjomsem Ramlavesm. Wiedzieliśmy jak ważny to pojedynek dla samego Damiana, który ewentualną wygraną nazywał spełnieniem marzenia.

Spośród wszystkich walk warto podkreślić tu występ Łukasza Wierzbickiego, którego przeciwnikiem był Frank Rojas. Co prawda Panowie nie dali długo cieszyć dobrym pojedynkiem, gdyż cała walka nie trwała nawet jednej minuty. Już chwilę po wyjściu na ring Polak w bardzo efektowny sposób posłał swojego przeciwnika na deski…

 

 

 

Jeszcze tylko fota z Matim

Mateusz Borek Weed4u

Weed4u z Mateuszem Borkiem

i można zaczynać walkę wieczoru!

 

Walka wieczoru!

Damian Wrzesiński na gali MB Boxing Night 14 "Noc przemocy" Świeradów-Zdrój

W końcu nadszedł wyczekiwany przez nas moment i Wrzos został wywołany na ring aby stanąć do walki o tytuł MISTRZA EUROPY! Walka została zakontraktowana na 10 rund, co oznacza, że pięściarze muszą bardzo dobrze zarządzać siłami, aby dotrwać do końca pojedynku. Pojedynek odbyć się miał w kategorii superpiórkowej. Warto podkreślić, iż jest to dla Damiana nowa kategoria wagowa. Co prawda w nowych realiach mierzył się na poprzedniej gali, gdzie pokonał Ismaela Galiatano, tak wcześniej w wadze superpiórkowej Damian Wrzesiński mierzył się w 2013r.

Przeciwnikiem Wrzosa był Łotysz Artjoms Ramlavs.

Ramlavs to zawodnik leworęczny. Warto wspomnieć, że jedyną porażkę poniósł w grudniu 2019 roku z rąk Archiego Sharpa. Pochodzący z Rygi przeciwnik Wrzesińskiego plasuje się w czołówce w kraju według portalu BoxRec to #6 w rankingu bez podziału na kategorie wagowe.

 

Pojedynek

 

Walka o mistrzowski pas była niezwykle wyrównana. Naszym amatorskim okiem w pierwszych rundach nieznaczną przewagę miał Ramlavs, wiedzieliśmy jednak, że Damian jest zawodnikiem, który rozkręca się z rundy na rundę. Tak było i tym razem. Gdy wyglądało na to, że bokser z Poznania najgorsze chwile ma już za sobą, w 5. rundzie przyjął cios, który powalił go na matę. Ten incydent wyraźnie rozzłościł Damiana, gdyż od 6. rundy całkowicie przejął inicjatywę w ringu.

Damian Wrzesiński vs Artjoms Ramlavs Świeradów-Zdrój

Walka stała na wysokim poziomie aż do samego końca. Obaj panowie wytrzymali kondycyjnie cały pojedynek, a zwycięzcę musieli wyłonić sędziowie. Do końca nie było pewne kto zostanie okrzyknięty Mistrzem Europy.

Sędziowie przekazali swoje noty, a my z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt.

 

A wtedy to…

Kontrowersje na gali MB Boxing Night 14

 

Jak rapował Sobel w kawałku ,,Bandyta,,A nic się nie rozniesie jak je**a kontrowersja nie inaczej było i tym razem. Dzień po gali niemal wszystkie nagłówki sportowych serwisów zaczynały się od hasła: ,,Kontrowersje na gali boksu w Świeradowie“. Szkoda, bo przesłoniło to nieco sam tytuł i wagę pojedynku ale tak to już bywa…

O co chodziło?

Zawodnicy stali w oczekiwaniu na werdykt, wtedy to anonser ringowy odczytał werdykt: 95:94, 95:94, 96:95, co oznaczało jednogłośną decyzję sędziów. Pozostawało pytanie, kto został zwycięzcą? Po chwili oczekiwania w napięciu, ogłoszono, że zwycięzcą został Artjoms Ramlavs. Sędzia ringowy uniósł jego rękę na znak zwycięstwa. Po chwili Łotysz cieszył się już z pasa IBO Continental, a oficjalny profil grupy MB Promotions zdążył już umieścić grafikę z gratulacjami dla Ramlavsa.

A nam opadły kopary… Mimo, że nie jesteśmy ekspertami naszym zdaniem zwycięzcą walki powinien zostać Wrzesiński.

Kontrowersje na gali boksu MB promotions 14

Co jest grane?

– Muszę się z tym pogodzić. Sędziowie orzekli jednogłośnie jego zwycięstwo jedną rundą. Trudno, taki jest sport – powiedział po walce Damian Wrzesiński.

Po tych słowach głos zabrał Mateusz Borek:

– Chciałbym, żeby państwo jeszcze zostali. Takiego numeru nie widziałem dawno, jeśli chodzi o światowe ringi. W tej chwili trwa liczenie kart. Jeden supervisor twierdzi, że wygrał zawodnik z narożnika niebieskiego, a drugi że z czerwonego. Dajcie nam chwilę, policzymy karty jeszcze raz. Spróbujmy opanować emocje.

Czekaliśmy na ponowne liczenie kart. Po chwili do ringu wkroczył belgijski supervisor z ramienia federacji IBO, który oświadczył, że popełnił błąd. Ramlavs nie mógł pogodzić się z sytuacją, i nie zamierzał oddać zdobytego przed chwilą pasa. Dopiero interwencja Mariusza Grabowskiego sprawiła, że pas ponownie trafił do sędziego.

Damian Wrzesiński Mistrzem Europy

 

Po ogromnym zamieszaniu ponownie ogłoszono zwycięzcę. Wynik? Ten sam 95:94, 95:94, 96:95, z tą różnicą, że tym razem MISTRZEM EUROPY OGŁOSZONO DAMIANA WRZESIŃSKIEGOUff… Czyli sprawiedliwości stało się zadość! Poczuliśmy ogromną ulgę, kiedy ponowny werdykt był tym, którego oczekiwaliśmy.

Damian Wrzesiński spełnił marzenie, a my mogliśmy spieszyć z gratulacjami!

Damian Wrzesiński mistrzem Europy

Gratulacje Mistrzu!

 

Jeszcze raz gratulujemy wspaniałej walki oraz zdobycia upragnionego tytułu. Cieszymy się, że mogliśmy być tam razem z Tobą MISTRZU!

Zapis gali możecie obejrzeć TUTAJ!

 

Bletki Weed4u na gali MB Boxing Night 14

 

Poza Damianem na gali furorę robiły również nasze bletki. Zabraliśmy zestaw bletek na każdy dzień tygodnia, który wręczyliśmy naszym przyjaciołom z firmy Karpa Immobilien. Nasze bibułki spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Swoje pochwały zebrał również motyw przewodni naszych bletek: #DajSeLuz przez co mamy nadzieję, że choć trochę tego luzu przekazaliśmy naszym kompanom.

Bletki weed4u Karpa Immobilien

Weed4u x Karpa Immobilien

Największą niespodzianką okazały się nasze różowe bletki, które dostały nawet swój pseudonim: ,,Pink Joint’s”.  Co warte podkreślenia, są to nasze pierwsze bletki, które opuściły granice naszego kraju!

Świętowanie

 

Po gali zostaliśmy zaproszeni przez świeżo upieczonego mistrza na wspólne świętowanie z rodziną i najbliższymi osobami Damiana. Do późnych godzin, w doborowym towarzystwie mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa Wrzosa. Były śpiewy, były krzyki, była duma! Damian przedstawił swoje dalsze plany, a nam pozostaje trzymać za Niego kciuki i dalej wspierać go w sięganiu po kolejne marzenia. W nocy w świetnych humorach udaliśmy się do swojego pokoju, aby odpocząć przed trasą, która czekała nas następnego dnia.

Opóźnienie

 

Nasza relacja powstawała z małym opóźnieniem, ponieważ z gali gnaliśmy na targi konopne cannafest, które odbywały się w Pradze. Wrażeniami i relacją z targów podzielimy się w kolejnym wpisie, bo jest czym…

 

 

Zapraszamy na naszego konopnego bloga gdzie znajdziecie więcej wpisów o tematyce konopnej.

Z konopnym pozdrowieniem zespół Weed4u.pl!

Nasze konopne nowinki może również śledzić na naszych mediach społecznościowych: Facebook oraz Instagram.

2 odpowiedzi na “Damian Wrzesiński MISTRZEM EUROPY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *