Damian Wrzesiński wygrywa w Środzie Wielkopolskiej!

MB Boxing Night 12 Środa Wielkopolska ,,Wielkopolska awantura”

W piątek 20 maja w Środzie Wielkopolskiej odbyła się kolejna edycja gali boksu MB Promotions organizowanej przez Mateusza Borka. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć teamu Weed4u, który przybył na galę aby wspierać naszego zawodnika, gdyż w walce wieczoru wystąpić miał DAMIAN WRZESIŃSKI. Jak zawsze nie brakowało emocji, a głośny doping pozdzierał nasze gardła ale… BYŁO WARTO!

Zapraszamy na relację z gali.

MB Promotions Weed4u Środa Wielkopolska

Mateusz Borek i jego MB Promotions

Organizatorem gali był niezawodny dziennikarz sportowy i komentator, a zarazem miłośnik pięściarstwa, Mateusz Borek. Gale organizowane przez należące do Pana Mateusza MB Promotions charakteryzują się ciekawym i dobrze zbalansowanym doborem przeciwników, co sprawia że walki są wyrównane i dostarczają zgromadzonym kibicom wielu emocji. Nie inaczej było i tym razem.

Nie ukrywamy, że najbardziej czekaliśmy na walkę Damiana Wrzesińskiego, ale pozostałe walki okazały się również bardzo ciekawymi i emocjonującymi starciami.

Mb Boxing Night Środa Wielkopolska Damian Wrzos Wrzesiński

Karta Walk

Jako pierwsi na ringu zameldowali się debiutanci: Gabriel Blezień i Paweł Baran. Po dobrym, cztero-rundowym pojedynku werdyktem sędziów lepszy okazał się Gabriel Blezień – Zawodnik  stajni MB Promotions.

Następni na ringu zameldowali się Arkadiusz Zakharyan i Bukhuti Tatishvili. Zwycięzcą pojedynku jednogłośną decyzją sędziów został Arkadiusz Zakharya.

Kolejną walkę stoczyli Karol Welter i Emmanuel Feuzeu. Walka ta zakończyła się zwycięstwem naszego rodaka Karola Weltera 60:54

Podczas czwartek walki mogliśmy podziwiać starcie Joela Julio którego przeciwnikiem był Łukasz Maciec. Zwycięzcą pojedynku Polsko-Kolumbijskiego został Łukasz Maciec.

Przed ostatnią walką było starcie pomiędzy Tomaszem “Jokerem” Nowickim, a Brazylijczykiem Louisem Greene’m. Po bardzo dobrej walce zwycięzcą okazał się Brazylijczyk, który znokautował Jokera w piątej rundzie.

Cała galę możecie obejrzeć tutaj!

MB Promotions MB Boxing Night Mateusz Borek

Walka wieczoru!

W końcu nadszedł czas na walkę wieczoru w której Damian Wrzesińskimiał skrzyżować rękawice z Ismailem Galiatano z Tanzanii. Polak mógł liczyć na ogromne wsparcie z trybun, gdyż jak co walkę, za swoim mistrzem przybyła również słynna ,Armia Wrzosa” licznie wypełniając trybuny w Środzie Wielkopolskiej.

 

Nowa kategoria wagowa Damiana Wrzesińskiego.

Wartym odnotowania jest fakt, że Wrzos na krótko przed walką, zmienił kategorię wagową. Poznański bokser zwykle bił się w kategorii lekkiej (61,2 kg) tym razem sprawdził się w kategorii superpiórkowej (59 kg), w której ostatni raz występował 9 lat temu. Damian pieczołowicie przygotowywał się do pojedynku w Southampton pod okiem trenera Wayne’a Battena

Gość specjalny: Rychu Peja

Rychu Peja MB Boxing Night

Fot. MB Promotions

Show rozpoczęło się już przed walką. Damiana na ring wyprowadził bowiem Rychu PejaLegenda polskiej sceny Hip-hopowej. Damian wspominał wielokrotnie, że Peja jest jednym z jego ulubionych artystów, a w jego utworach odnajduje motywację, więc wspólne wyjście na ring z pewnością było bardzo emocjonalnym doświadczeniem dla Poznańskiego pięściarza.

Środa Wielkopolska zdobyta!

Walka wieczoru na gali MB Promotions była ucztą dla fanów boksu. Obaj zawodnicy bardzo dobrze zarządzali swoimi siłami, gdyż ich pojedynek zakontraktowany został na 10 rund. Nie widzieliśmy huraganowych ataków ani stawiania wszystkiego na jedną kartę, a mądry pojedynek dwóch wytrawnych bokserów. Panowie podeszli do starcia z bardzo dużym szacunkiem do rywala, spokojnie wyczekując błędu przeciwnika. Już przed walką obaj Panowie zapowiadali, że tego wieczoru liczyło będzie się dla nich wyłącznie zwycięstwo. Obaj zawodnicy mieli swoje momenty, ale ostatecznie jednogłośną decyzją sędziów zwycięzcą okrzyknięto DAMIANA ,,WRZOSA” WRZESIŃSKIEGO, który dopisał na swoje konto kolejne, 25 zwycięstwo.

Damian Wrzesiński wygrywa w Środzie Wielkopolskiej MB Promotions Lech Poznań

Fot. MB Promotions

Dalsze plany Wrzosa

Już po walce Damian wspomniał, że teraz czeka go krótki odpoczynek, następnie wraca do Southampton doskonalić się pod okiem najlepszych. Jeśli jego kolejny powrót do Polski będzie wyglądał jak ten w Środzie… JESTEŚMY JAK NAJBARDZIEJ ZA!

Jeszcze raz Serdeczne gratulacje dla Damiana oraz wszystkich zwycięzców gali MB Promotions. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starcia naszego mistrza.

Lech Poznań mistrzem Polski.

Dla Damiana, który jest zagorzałym kibicem Poznańskiego Lecha zwycięstwo smakowało jeszcze lepiej, gdyż jego ukochany Klub tydzień wcześniej zapewnił sobie ósmy tytuł mistrza Polski w sezonie 2021/2022. Przypomnijmy, że Poznaniacy na tytuł czekali aż 7 lat, więc wygranie ligi, i to w sezonie 100 lecia istnienia klubu było wspaniałym prezentem dla wszystkich kibiców ,,Kolejorza”. Dzień po walce na ulicach Poznania odbyła się mistrzowska feta, która dla Wrzosa miała podwójny wymiar.

 

Gratulacje, i do zobaczenia na kolejnych galach!

#TeamWrzos!

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym konopnym blogu.

Z konopnym pozdrowieniem Weed4u.pl!

Jeśli chcecie być na bieżąco z naszymi konopnymi nowinkami, śledźcie naszego Facebooka oraz Instagram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *